Gratulacje po debacie

Po debacie

Marysiu, debata została przygotowana
i przeprowadzona bardzo profesjonalnie.
Gratuluję sukcesu.
Wiele osób dostrzegało zasadność tej debaty.
Jestem dumny, że wziąłem w niej udział
I że zostałem doceniony.
Kilka osób podeszło do mnie z podziękowaniami
I zostałem zaproszony do współpracy
Z Ogólnopolskim Zrzeszeniem Placówek
Niepublicznych przez panią v-ce  prezes zarządu.
Dziękuję bardzo za tak ciepłe przyjęcie nas
W Warszawie.

Łukasz Faliszek, Kraków


Entropia Słowa

Dziś w obecności nauczycieli, edukatorów, wykładowców, władz samorządowych została mi uroczyście wręczona odznaka „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Ogromne dla mnie wyróżnienie i wzruszenie, gdy słuchałem laudacji, którą wygłosiła Maria Gudro-Homicka – Honorowy prezes Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów. Jestem wdzięczny Pracowni Pedagogicznej im. prof. Ryszarda Więckowskiego w Zwardoniu za złożony wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dziękuję za wręczenie wyróżnienia przez prof. oświaty Antoniego Buchałę. A wszystko to odbyło się w siedzibie MSDN w Warszawie podczas konferencji „Edukacja na rozdrożu. Debata w trosce o polskie dzieci i młodzież”. Bardzo bliski mi temat. Wszak w tym roku mija 25 lat mojej pracy w polskiej szkole. Dlatego szalenie mi miło, że uroczystość ta odbyła się przy obecności moich koleżanek  i kolegów nauczycieli – których tak bardzo podziwiam i którym jestem tak wiele wdzięczny!

No coż – koniec świętowania – czas wziąć się do pracy – jutro mam 9 lekcji🥰 a wieczorem prowadzę wernisaż Iwony Kalaman w MDKu przy ul. Łazienkowskiej 7, w niedzielę widzimy się na projekcji filmu „Georgie ma się dobrze” w SCEK na Jezuickiej 4, 12 grudnia na Saskiej Kępie w Promie Kultury będę rozmawiał z Ewą Osiatyńską-Woydyłło o duchowości od święta i w codzienności a 15 grudnia u Tomka Lipińskiego w nowym  miejscu The Den Warsaw będziemy z Tomek Sikora rozmawiali o naszym albumie „Obraz i Słowo”. ZAPRASZAMY!

Artur Wolski


Dzień dobry Pani Mario,
serdecznie dziękuję za organizację wczorajszej konferencji „Edukacja na rozdrożu – w trosce o polskie dzieci i młodzież”. Jak mówiłem, moja droga do obszaru edukacji i wychowania jest nieco inna, od magistra ekonomii na UE w Poznaniu, poprzez doświadczenia pracownika – menedżera wielu firm oraz ojca aż do fundacji edukacyjnej Leader100, w której od 2010 roku zajmujemy się rozwojem nawyków i kompetencji społecznych.
To co wczoraj usłyszałem jest dla mnie bardzo cenne, gdyż angażuję się również czynnie w politykę oddolnej odnowy Rzeczypospolitej.
Krótko mówiąc jako fundacja pomagamy wychowawcom i ich wychowankom efektywnie wykorzystać czas na godzinach wychowawczych, kształtując kompetencje społeczne (cnoty) poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia. Rodzice i inni nauczyciele też otrzymują krótkie materiały w pigułce, aby wspierać swoje dziecko. Oczywiście nic nie działa, jak nie ma dobrego przykładu, więc czasem sami chcą, daj Boże, się poprawić.
Nasze materiały mogą stanowić uzupełnienie programu profilaktyczno-wychowawczego szkoły. Gdyby Pani widziała możliwość współpracy, zapraszam do kontaktu. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam,

Adam Domaradzki Dyrektor Fundacji


Pani Mario,
Dziękuję i gratuluję. Przepraszam, że musiałem wyjść przed końcem., ale właśnie dopiero dotarłem do domu.
Pozdrawiam,

Antoni Buchała